Pytanie z dnia 01 grudnia 2016

Pobieram zasiłek 500+ i zasiłek rodzinny na dziecko ponieważ nie mam innych dochodów. W grudniu moje dziecko otrzyma ostatnią wypłatę po zmarłym ojcu 2000 zł. Czy tą wypłatę muszę zgłosić do MOPS? Czy są to wynagrodzenia utracone? Czy stracę zasiłki?

Należy zgłosić zmianę sytuacji. Jak wskazuje art. 109 ustawy o pomocy społecznej, osoby i rodziny korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej są obowiązane niezwłocznie poinformować organ, który przyznał świadczenie, o każdej zmianie w ich sytuacji osobistej, dochodowej i majątkowej, która wiąże się z podstawą do przyznania świadczeń.

Odpowiedź nr 1 z dnia 2 grudnia 2016 07:54:04 Obejrzało: 36 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.