Po jakim czasie następuje przedawnienie zadłużenia.

Pytanie z dnia 22 lutego

Witam. Mam problem z długami, większość uległa przedawnieniu ale firmy windykacyjne non stop nękają mnie wraz z komornikami sądowymi. Problem polega na tym, że nie mieszkam w Polsce na stałe, nie wiem już ile, komu, za co zalegam. Nie mam adresu zamieszkania pod którym mogłam odbierać każdą korespondencję. Więc firmy i komornicy ślą listy pod adresy pod którymi mieszkałam ponad 20 lat temu. Na dodatek firmy windykacyjne nie chcą przekazać kwot dokładnych ani z jakiego banku owe pożyczki były ani telefonicznie ani mailowo. Co ja mogę w tej sytuacji zrobić? Jak napisać pisma do tych firm, żeby nie przerwać przedawnienia, uzyskać stosowne informacje i ewentualnie umorzyć te postępowania? Od czego zacząć? Oczywiście co będzie trzeba spłacić chciałabym spłacić ale nie coś co uległo przedawnieniu i nie wiadomo z jakiego tytułu nawet są owe kwoty. Dziękuje z góry za odpowiedź.

Dzień dobry, ale skąd ma Pani informacje o windykacji, jeśli korespondencja nie jest kierowana na prawidłowy adres ? Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 23 lutego 2021 11:23 Zmodyfikowano dnia: 23 lutego 2021 11:23 Obejrzało: 13 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.