Pytanie z dnia 20 lutego 2017

Płaciłam terminowo podatek od nieruchomości przez 8 lat po śmierci mamy ( właściciela ) a 2 lata temu gmina nie wydała decyzji. Urzędniczka poinformowała mnie, że jak zrobię sprawę spadkową to decyzja zostanie wydana i będę mogła płacić dalej. O co tu chodzi, czy gmina mogła tak postąpić, czy muszę robić sprawę spadkową żeby płacić ten podatek

Nabycie spadku ma skutek z chwilą śmierci spadkodawcy. Powinna Pani przeprowadzić postępowanie spadkowe.

Odpowiedź nr 1 z dnia 20 lutego 2017 16:50

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.