Pismo z sądu o umieszczeniu w dps.

Pytanie z dnia 19 maja

Dzień dobry, starsza osoba, którą odwiedzam dostała pismo z sądu z wnioskiem o umieszczenie w DPS-ie (wniosek skierował lekarz ze szpitala).
Ta osoba nie chce być w DPS-ie - co zrobić, żeby uniknąć umieszczenia jej team ?

Szanowna Pani, z pewnością odbędzie się sprawa sądowa w tym przedmiocie. Trzeba odbierać korespondencje z sądu - to najważniejsze. Od razu jak będzie znany numer sprawy trzeba złożyć wniosek o ustanowienie pełnomocnika z urzędu. W biurze obsługi interesanta sądu pouczą jak to zrobić. Trzeba także przygotować dowody na wykazanie faktów, że kobieta, która ma iść do dps-u sobie radzi w życiu, robi zakupy, chodzi do lekarza, dba o dom i o siebie, ma pieniądze na swoje utrzymanie (ewentualnie, że zwraca się do mops-u o pomoc, czy coś podobnego), może liczyć na pomoc z zewnątrz. Można przedłożyć dokumenty, zdjęcia, powołać świadków. Po zebraniu takich dowodów trzeba to ładnie opisać i przedłożyć sądowi - trzeba będzie napisać pismo. Wówczas jest szansa, że sąd się nie zdecyduje na przymusowe umieszczenie. Pozdrawiam, Adrian Sylwanoiwcz. Dziękuję za pozytywną opinię.

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 maja 2021 08:49 Zmodyfikowano dnia: 21 maja 2021 08:49 Obejrzało: 40 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.