Oszustwo internetowe. Towar niezgodny z opisem.

Pytanie z dnia 28 maja

Witam, mam dość głupi problem, mianowicie znalazłam na Facebooku ogłoszenie o sprzedaży tytoniu i zamówiłam 1 kg z ogłoszenia. Paczka dziś do mnie dotarła, ale zamiast tytoniu był w niej kilogram trocin, a zapłaciłam za nią kurierowi 115 zl, czując się oszukana zawiadomiłam komendanta policji w formie maila załączając wszelkie rozmowy z nieuczciwym sprzedawca, który przez telefon mówił mi że tytoń jest legalny. Dopiero po zawiadomieniu policji dowiedziałam się, ze mogę mieć konsekwencje prawne, ponieważ zamawianie przez internet tytoniu jest nielegalne, ale do głowy mi to nie przyszło, zwłaszcza że Facebook zatwierdził ogłoszenie. Proszę o radę, co mogę zrobić w tej sytuacji i co mi właściwie grozi? Tytoniu nie dostałam, ale zapłaciłam myśląc że właśnie on jest w paczce.

Karze grzywny podlega sprzedawca tytoniu. Ponieważ jednak ten osobnik sprzedaje trociny, to będzie podlegał przepisom Kodeksu karnego z tytułu wyłudzenia. O odpowiedzialności nabywcy przez internet ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych nie wspomina. Gdyby jednak rzeczywiście nabyła Pani tytoń bez akcyzy, to groziłaby Pani odpowiedzialność za tzw. paserstwo akcyzowe.

Odpowiedź nr 1 z dnia 29 maja 2021 00:41 Zmodyfikowano dnia: 29 maja 2021 00:41 Obejrzało: 32 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.