Opłata rezerwacyjna. Kredyt. Developer.

Pytanie z dnia 25 maja 2023

Dzień dobry, czy w umówię rezerwacyjnej opata rezerwacyjna z tytułu zadatku w przypadku nowego prawa obowiązującego od 1 lipca 2022 jest zwrotna w przypadku nie otrzymania kredytu (teoretycznie sytuacja niezależna od kredytobiorcy)? Czy deweloper (rynek pierwotny, koszt nieruchomości 585 000 zł) ma obowiązek zwrócić opłatę rezerwacyjna mimo iż jest ona w formie zadatku (50 000zl)? W nowym prawie nie ma informacji co do zadatku i zaliczki w opłacie rezerwacyjnej… jeśli tak to czy taka informacja musi być zawarta w umówię rezerwacyjnej czy wystarczy prawo np. Art. 394. kodeksu cywilnego par 3

Dzień dobry, dla udzielenia porady niezbędne jest przeanalizowanie zawartej umowy. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 25 maja 2023 12:55 Zmodyfikowano dnia: 25 maja 2023 12:55 Obejrzało: 101 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Dla odpowiedzi na pytanie konieczna jest tu jednak analiza umowy. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 2 z dnia 25 maja 2023 14:22 Zmodyfikowano dnia: 25 maja 2023 14:22 Obejrzało: 100 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chętnie pomogę, tel. 604183261

Odpowiedź nr 3 z dnia 25 maja 2023 23:20 Zmodyfikowano dnia: 25 maja 2023 23:20 Obejrzało: 93 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.