Odszkodowanie za źle wykonany zabieg kosmetyczny.

Pytanie z dnia 18 kwietnia

Chciałam spytać co w sytuacji gdy po zabiegu laserowej depilacji na twarzy zauważyłam, że opadły mi policzki i pojawiły mi się bruzdy po bokach od nosa do ust, których nie było wcześniej? Zauważyłam je od razu następnego dnia po pierwszym zabiegu, a po drugim jeszcze się pogłębiły. Panie z salonu twierdzą, że to nie od zabiegu, że laserowa depilacja nie powoduje efektów ubocznych, a ja je u siebie widzę. Czy mogę coś zrobić w takiej sytuacji? Czy salony nie odpowiadają za efekty uboczne swoich zabiegów? Byłam zapewniana, że nie będzie żadnych efektów ubocznych, gdybym wiedziała że jakieś będą, nigdy bym się na zabieg nie zdecydowała.

Szanowna Pani. Jeżeli zauważyła Pani u siebie niepokojące powikłania po zabiegu medycyny kosmetycznej to w pierwszej kolejności trzeba udać się do lekarza dermatologa, aby sprawdzić czy jest to efekt uboczny (za ten efekt przypisać odpowiedzialność gabinetowi kosmetycznemu nie będzie łatwo) czy też jest to błąd w wykonaniu tego zabiegu i skutkuje opisanymi przez Panią komplikacjami. Warto się też dowiedzieć, jakie są możliwości usunięcia skutków tego zabiegu. Wówczas będzie można podjąć kroki prawne odpowiednie do sytuacji. Zapraszam też do lektury mojego artykułu, w którym opisuję jakie są możliwe drogi postępowania: https://www.specprawnik.pl/poradnik-prawny/powikania-po-zabiegach-medycyny-estetycznej/ Z poważaniem, radca prawny Katarzyna Zalewska

Odpowiedź nr 1 z dnia 20 kwietnia 2022 09:42 Zmodyfikowano dnia: 20 kwietnia 2022 09:42 Obejrzało: 178 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.