Odszkodowanie za zalanie mieszkania.

Pytanie z dnia 07 października

W maju zalałam przez usterkę wężyka pod zlewem sąsiadce mieszkanie. Straty wycenił mój brat budowlaniec na 500 zł, podpisałam z właścicielka porozumienie, gdyż nie miałam ubezpieczonego mieszkania, zapłaciłam gotówką i poszkodowana podpisała odbiór pieniędzy.
Kilka tygodni później przyszło mi pismo z PZU z nakazem zapłaty kwoty prawie 4 tys. Zł.
Poszkodowana starała się o to odszkodowanie od PZU w pierwszej wycenie straty oszacowali na 500 zł, dokładnie tak jak mój brat. Odwołała się od decyzji, nie wiedząc czy otrzyma pieniądze od PZU z odwolania, zawarła ze mną umowę.
Jakie mam szanse na zmniejszenie kwoty zapłaty za wykonane szkody na drodze sądowej, gdyż PZU nie przyjmuje żadnych argumentów, a w mojej opinii zapłata za wyrządzone szkody z PZU jest krzywdząca, straty nie sięgały aż takiej sumy. Dla mnie to bardzo duża kwota 4 tys. PZU nie poczuwa się również do przedłożenia dowodów wartosci poczynionej szkody.
Dziękuję bardzo za wszelkie poradę w temacie.

Dzień dobry, aby udzielić pomocy prawnej konieczne jest w pierwszej kolejności zapoznanie się z wezwaniem do zapłaty od PZU, a także umową z sąsiadką, o której Pani napisała. Jeżeli jest Pani zainteresowana uzyskaniem porady prawnej w tym zakresie, proszę o przesłanie skanów lub fotokopii. Pozdrawiam, adwokat Filip Majsterek | +48 606 664 300 | filip.majsterek@adwokatura.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 października 2022 23:17 Zmodyfikowano dnia: 7 października 2022 23:17 Obejrzało: 42 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.