Odszkodowanie

Pytanie z dnia 21 września

Mój mąż będąc po zabiegu koronografi w szpitalu korzystając,z łazienki nie wiadomoz jakich przyczyn upadłw niej ma uszkodzonepłaty czołowe liczne krwiakiw obu polkulach krwiaki podtwarrdówkowy, stan jest bardzo ciężki zagrażający jego życiu, czy w takiej sytuacji można oczekiwać odszkodowania od tego szpitala.

Sz.Pani Istnieje możliwość ubiegania się o zadośćuczynienie od szpitala z tytułu tzw. " błędu organizacyjnego " polegającego na niezapewnieniu mu należytej opieki po zabiegu koronografii co skutkowało jego upadkiem. Wiele zależy również od kategorii opieki ( są cztery kategorie opieki od opieki minimalnej do intensywnej ) Jeżeli mąż został zakwalifikowany do kategorii wyższej niż minimalna np.II tzn.opieki umiarkowanej - pacjent wymagał opieki i można się wówczas zastanowić nad dochodzeniem roszczeń od szpitala. Zacząłbym od listu adwokackiego wzywającego do zapłaty zadośćuczynienie z żądaniem podania kategorii opieki oraz przyczyn upadku męża i wszystkich okoliczności spraw. Następnym sugerowanym krokiem byłoby wniesienia sprawy do Okręgowej Komisji d/s Zdarzeń Medycznych, gdzie za niewielka opłatą można uzyskać zadośćuczynienie od ubezpieczyciela szpitala do 200 tys zł w wypadku stwierdzenia zdarzenia medycznego ( zawinionego przez szpital upadku męża ) Moja Kancelaria Adwokacko - Radcowska zajmuje się problematyką dochodzenia roszczeń z powodu błędów medycznych czy organizacyjnych od podmiotów leczniczych więc mogę się podjąć przeprowadzenia całej sprawy. z poważaniem : adw Janusz Sawicki janusz.sawicki@adwokatura.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 września 2022 12:04 Zmodyfikowano dnia: 22 września 2022 12:04 Obejrzało: 27 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.