Odstąpienie od umowy najmu pokoju.

Pytanie z dnia 07 lutego

Podpisałam umowę na wynajem pokoju na czas określony w Poznaniu umowa ma obowiazywac od Marca pochodzę z Ukrainy umowa napisana była w języku polskim i niezrozumiałam czy mogę odstąpić od umowy

Dzień dobry, a jakie ma Pani pytanie ? Bez analizy umowy nie sposób udzielić porady. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 lutego 2022 19:13 Zmodyfikowano dnia: 7 lutego 2022 19:13 Obejrzało: 130 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Na wstępie wyjaśnić należy różnicę pomiędzy odstąpieniem a wypowiedzeniem od umowy. Co do zasady, odstąpienie od umowy wywołuje taki skutek, że umowa uważana jest za niebyłą od początku. Przy wypowiedzeniu umowy natomiast skutek ten występuje tylko na przyszłość, co oznacza że umowa przestaje uobowiązywać od określonej daty. Umowne prawo odstąpienia powinno być zawarte w umowie. Art. 673. [Terminy wypowiedzenia najmu] § 1. Jeżeli czas trwania najmu nie jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem z zachowaniem terminów umownych, a w ich braku z zachowaniem terminów ustawowych. § 2. Ustawowe terminy wypowiedzenia najmu są następujące: gdy czynsz jest płatny w odstępach czasu dłuższych niż miesiąc, najem można wypowiedzieć najpóźniej na trzy miesiące naprzód na koniec kwartału kalendarzowego; gdy czynsz jest płatny miesięcznie - na miesiąc naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego; gdy czynsz jest płatny w krótszych odstępach czasu - na trzy dni naprzód; gdy najem jest dzienny - na jeden dzień naprzód. § 3. Jeżeli czas trwania najmu jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem w wypadkach określonych w umowie.

Odpowiedź nr 2 z dnia 7 lutego 2022 20:48 Zmodyfikowano dnia: 7 lutego 2022 20:48 Obejrzało: 130 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. 1. Dla udzielenia porady konieczna byłaby analiza rzeczonej umowy. 2. Prawdopodobnie istnieje natomiast możliwość odstąpienia od umowy na skutek wady Pani oświadczenia woli (błędu). Zależy to jednak także od szczegółowych okoliczności zawarcia umowy. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 3 z dnia 7 lutego 2022 22:33 Zmodyfikowano dnia: 7 lutego 2022 22:33 Obejrzało: 128 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.