Odstąpienie od umowy kupna-sprzedaży auta.

Pytanie z dnia 04 listopada 2019

Dzien dobry. 10 pazdziernika sprzedalam auto. Jest to auto z 2004 roku. Samochod citroen sprzedany za 7500.Kupujaca przyszla z partnerem. Partner byl z czujnikiem lakieru. Bylismy tez na przegladzie tego samochodu. Nastepnego dnia ta kobieta zadzwonila do mnie, ze samochód nie jedzie. Kilka dni pozniej ( gdy umawialam sie z nia w celu ze przywioze jej zimowe opony do samochodu)powiedziala ze rozrusznik jest slaby. Kilka dni temu zadzwonila do mnie z krzykami ze auto po prostu stoi i nie jedzie, ze sprzedalam jej auto z wada ukryta , ze automatyczna skrzynia jest zepsuta, ze czeka na holowanie auta, ze chce zwrotu pieniedzy za auto. Nic nie dalo moje tlumaczenie ze gdy ja mialam to auto , nic z nim sie nie dzialo. Mi skrzynia dzialala. Zadnej wady nie ukrylam. Przeciez wade skrzyni nie da sie ukryc. Nigdy w tej skrzyni nic nie naprawialam a auto uzytkowalam ponad 2 lata. Prosze o pomoc w tej sytuacji.

Dzień dobry, jeśli nie uznaje Pani roszczeń kupującej, powinna wysłać do niej oficjalne pismo, w którym wskaże dlaczego jej roszczenia są bezzasadne. Jeśli potrzebuje Pani pomocy w przygotowaniu pisma, zapraszam do kontaktu z kancelarią, celem ustalenia szczegółów. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 5 listopada 2019 13:05 Zmodyfikowano dnia: 5 listopada 2019 13:05 Obejrzało: 231 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Sprzedający odpowiada względem kupującego za wady sprzedawanej rzeczy. Odpowiedzialność ta kształtuje się na zasadzie ryzyka, co oznacza, że sprzedający nie musiał wiedzieć o wadzie. Liczy się wyłącznie fakt wystąpienia wady jako okoliczność obiektywna. Przez wadę ukrytą rozumiemy taką wadę, która nie jest widoczna, a nie wadę zatajoną przez sprzedającego. Z powyższego wynika, że jeżeli faktycznie wystąpiła wada pojazdu, to niezależnie od Pani wiedzy odpowiada Pani za tę wadę. Jednocześnie należy wskazać, że w tym przypadku to kupujący musi wykazać, że wada istniała w chwili wydania kupującemu rzeczy, a nie powstała później. Istone jest również to, czy faktycznie mamy do czynienia z wadą, czy jednak stan pojazdu jest adekwatny do wieku i przebiegu. Tego nie jestem jednak w stanie stwierdzić.

Odpowiedź nr 2 z dnia 10 listopada 2019 21:33 Zmodyfikowano dnia: 10 listopada 2019 21:33 Obejrzało: 220 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.