Odrzucenie spadku w imieniu małoletniego.

Pytanie z dnia 20 lipca

Witam odrzucilam spadek po zmarlej babci później odrzucilam ten spadek za córkę którą w chwili smierci babci byłam w ciąży pytanie moje jest takie czy za syna który urodził się 3lata po śmierci babci też muszę odrzucać spadek

Dzień dobry, nie. Syn nie jest powołany do spadku. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 20 lipca 2022 17:53 Zmodyfikowano dnia: 20 lipca 2022 17:53 Obejrzało: 39 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, nie, nie ma takiej potrzeby. Do spadku po zmarłym może dojść tylko taka osoba, która żyła (lub była poczęta) w chwili jego śmierci (por. art. 927 § 1 i 2 k.c.). Z poważaniem r. pr. Michał Mikołajczak, tel. 692 326 880, e-mail: michal.mikolajczak@mm-kancelaria.com

Odpowiedź nr 2 z dnia 20 lipca 2022 18:22 Zmodyfikowano dnia: 20 lipca 2022 18:22 Obejrzało: 39 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. Nie, do dziedziczenia mogą zostać powołani wyłącznie ci spadkobiercy, którzy w momencie śmierci spadkodawcy byli już poczęci. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 3 z dnia 20 lipca 2022 20:59 Zmodyfikowano dnia: 20 lipca 2022 20:59 Obejrzało: 36 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.