odpowiedzialność za pobicie strażników więziennych

Pytanie z dnia 02 grudnia 2018

Mój narzeczony przebywa w zakładzie karnym w Potulicach. Miesiąc temu został pobity przez strażników więziennych. Nie udzielono mu pomocy. Wiem, że personel nadal znęca się nad nim fizycznie i psychicznie. Nie jest to odosobniony przypadek. Robert ma myśli samobójcze i boję się, że sytuacja może się pogorszyć. Gdzie mogę zgłosić tę sprawę?

Szanowna Pani. Właściwym organem jest Prokuratura i Policja (Prokuratura Rejonowa w Nakle nad Notecią). Zasadne byłoby najpierw zabezpieczenie dowodów - nie wiem czy widziała Pani obrażenia u narzeczonego ponieważ wtedy Pani zeznania byłyby istotne. Ponadto należałoby zweryfikować czy są jacyś świadkowie tego zdarzenia i czy inne osoby osadzone widziały obrażenia. Z mojego doświadczenia wynika, iż lepiej jest zebrać (przynajmniej częściowo) samemu dowody, ponieważ organy ścigania nie zawsze wykazują się odpowiednią inicjatywą. Jeżeli nie jest to możliwe sugeruję opisanie sytuacji w zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i skierowanie go do Prokuratury ale sugeruję zrobić to jak najszybciej.

Odpowiedź nr 1 z dnia 3 grudnia 2018 09:48:04 Zmodyfikowano dnia: 3 grudnia 2018 09:48:04 Obejrzało: 29 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.