Pytanie z dnia 07 grudnia 2016

Od ponad 15 lat jestem osobą niepełnosprawną,po wyprowadzeniu starszego syna to młodszy wspiera mnie finansowo i w każdej innej sprawie.Starszy odmówił pomocy .Chciałabym zapisać młodszemu synowi zapisać mieszkanie i wszystkie inne rzeczy które mam tylko po mojej śmierci .Nie chciałabym wydziedziczać starszego syna aby po moim odejściu w rodzinie nie było nieporozumień ,lecz nie chcę aby młodszy syn musiał płacić mu zachowek.Uważam że swoim zaangażowaniem i pomocą zapracował na zapis testamentalny ,a starszy syn nie pomagając i w chorobie i finansowo nie zapracował na jakiekolwiek pieniądze po mojej śmierci .Młodszy syn pomocą finansową ,opieką na co dzień i w chorobie, już dawno spłacił brata(przecież obydwóch powinno mnie wspierać jeśli nie finansowo to zainteresowaniem i pomocą (starszy syn nie widzi takiej potrzeby i powinności)zostawiając wszystko na barkach młodszego syna. .Proszę o radę i pomoc ,jak należy spisać testament aby ując te wszystkie sprawy.

Dzień dobry, wydziedziczenie to pozbawienie prawa do zachowku. Aby było skuteczne, muszą zostać spełnione przesłanki ustawowe, a więc m.in. uporczywe niedopełnianie obowiązków rodzinnych wobec spadkodawcy, a Pani musi dokładnie opisać kogo i z jakiego powodu wydziedzicza. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 grudnia 2016 21:35:20 Zmodyfikowano dnia: 7 grudnia 2016 21:37:02 Obejrzało: 106 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.