Obowiązek łożenia na potrzeby rodziny.

Pytanie z dnia 04 czerwca

Witam
Jeżeli jesteśmy w związku małżeńskim mamy dwoje dzieci ja nie pracuje zawodowo bo zajmuje się domem od początku nie dawał mi żadnych pieniędzy nawet nie mam wglądu do konta ani nie mogę korzystać z tych pieniędzy on jest już na emeryturze (ale znalazł sobie inną i ja nadal nie mogę podjąć pracy że względu na jeszcze małe dzieci) małej dostał odprawę też nie mała ale wszystko ma na swoim koncie a nawet założył inne konto i tam trzyma pieniądze z odprawy nadmieniam że jak jeszcze pracował w poprzedniej pracy rozliczał się ze mną i też mi nie dawał ani grosza przez co nie mam nawet na bilet żeby jechać do lekarza z dzieckiem jak jest chore czy na lekarstwa itp.tylko muszę czekać na niego nie mamy też rozdzielczości majątkowej co mogę z tym zrobić ?czy to nie podchodzi już o znęcanie się nade mną?

Dzień dobry, polecam jak najszybciej złożyć pozew o zobowiązanie męża do zaspokajania potrzeb utrzymania rodziny wraz z wnioskiem o zabezpieczenie. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz tel.: 663-182-634 adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 czerwca 2021 11:30 Zmodyfikowano dnia: 7 czerwca 2021 11:30 Obejrzało: 11 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.