niespłacony kredyt a list gończy

Pytanie z dnia 18 czerwca 2019

Dzien dobry jestem poszukiwany listem gonczym za kredyt ktorego nie splacilem mieszkam od dawna za granica .Rozmawialem z pania prokurator ktora wyjasnila mi o c chodzi mniej wiecej w mojej sprawie i ze nie moze cofnac mi tego listu poniewarz rozmowa byla tel .umowilismy sie na spotkanie jak bede jechal na urlop w tym ze mowila mi ze jest taka mozliwosc ze jesli mnie skontroluja na granic lub gdzies w polsce to mnie zatrzymaja chcialbym wiedziec jak wyglada taka procedura na jak dlogo poniewaz nie mialem nigdy konfliktu z prawem .i tez pani prokurator mowila ze moja sprawe zalatwimy w ciagu jednego dnia gdyz ja sie przyznalem do zaciagnieci i nie splaty kredytu . tylko ze mowila i zyczyla mi szczescia zebym dojechal bez zadnej kontroli.a jesli mnie zatrzymaja to na jaki okres czy o jest szybko zalatwiane czy jest to dlogi okres .dziekuje

Szanowny Panie. Ja w takiej sytuacji sugerowałby zatrudnienie adwokata - powinien spróbować on złożyć wniosek o Pana przesłuchanie w jakiś konkretny dzień z jednoczesnym odwołaniem poszukiwań. Aktualnie dużo Pan ryzykuje bo jeżeli Pana zatrzyma Policja to będzie Pan dowieziony do Prokuratury na przesłuchanie a to oznacza kilka dni z życia wyjętych.

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 czerwca 2019 12:34 Zmodyfikowano dnia: 19 czerwca 2019 12:34 Obejrzało: 469 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Witam, najczęściej zatrzymania dokonuje Straż Graniczna na lotnisku i przekazuje Policji albo odwozi bezpośrednio do Aresztu Śledczego, gdzie zatrzymany pozostaje do dyspozycji prokuratora. Może się także zdarzyć, że zostanie Pan zatrzymany także w czasie rutynowej kontroli drogowej lub przy okazji każdej innej sytuacji, w której będzie miał Pan kontakt ze służbami porządkowymi i zostanie Pan wylegitymowany, np. będzie Pan świadkiem jakiego wypadku itp. O tymczasowy aresztowaniu decyduje sąd na wniosek prokuratora. W postanowieniu o zastosowaniu ww. środka jest zawsze wskazany okres na jaki dana osoba ma być aresztowana. Celem aresztowania jest umożliwienie przeprowadzenia czynności procesowych z udziałem zatrzymanego. Po ich przeprowadzeniu, czyli po przesłuchaniu, prokurator sam - bez zwracania się do sądu - może uchylić środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Jeśli zatem zostanie Pan zatrzymany w piątek popołudniu to może się tak zdarzyć, że prokurator przesłucha Pana dopiero po weekendzie. Z poważaniem, adwokat Agnieszka Łozińska

Odpowiedź nr 2 z dnia 19 czerwca 2019 15:42 Zmodyfikowano dnia: 21 stycznia 2020 23:39 Obejrzało: 465 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.