Pytanie z dnia 27 lipca

Niedawno /dwa tygodnie temu/ została uchwalona uchwała o przydziale miejsc parkingowych. Mnie umieszczono wraz z dwiema paniami na jednym z miejsc. Pozostali lokatorzy mają miejsca dla siebie do wyłącznej dyspozycji. O takim przydziale nikt mnie nie poinformował ani nie zasięgnął mojej opinii. Chcę złożyć odwołanie w tej sprawie do sądu w Zakopanem.

Dzień dobry, rozumiem, że uchwała została podjęta na zebraniu właścicieli lokali? Jeżeli tak, to zastosowanie znajdzie art. 25 ustawy o własności lokali, zgodnie z którym właściciel lokalu może zaskarżyć uchwałę do sądu z powodu jej niezgodności z przepisami prawa lub z umową właścicieli lokali albo jeśli narusza ona zasady prawidłowego zarządzania nieruchomością wspólną lub w inny sposób narusza jego interesy (ust. 1). Powództwo, o którym mowa wyżej, może być wytoczone przeciwko wspólnocie mieszkaniowej w terminie 6 tygodni od dnia podjęcia uchwały na zebraniu ogółu właścicieli lokali albo od dnia powiadomienia wytaczającego powództwo o treści uchwały podjętej w trybie indywidualnego zbierania głosów (ust. 1a). Z poważaniem r. pr. Michał Mikołajczak, tel.: 692 326 880, e-mail: michal.mikolajczak@mm-kancelaria.com, www.mm-kancelaria.com

Odpowiedź nr 1 z dnia 27 lipca 2022 17:21 Zmodyfikowano dnia: 27 lipca 2022 17:21 Obejrzało: 15 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.