Pytanie z dnia 01 grudnia 2016

Moja żona miała sprawe o eksmisje. Sąd orzekł eksmisje bez prawa do lokalu socjalnego chodż żona przedstawiła orzeczenie o stopniu niepełno sprawności ponieważ choruje na nowotwór (zwłuknienie szpiku kostnego) . O tuż moji rodzice zadłużyli mieszkanie i wyjechali za granice i to na stałe a ja odbywałem dlugoletnią kare pozbawienia wolności od 2002 roku do 2015 roku . W 2004 r. odbyła się sprawa o eksmisjie wszystkich zameldowanych a ja o swojej eksmisji dowiedziałem się dopiero w 2012r. Mam przyznany socjal z dzieckiem . Po wyjściu z ZK ożeniłem się i zameldowałem żone matke dziecka gdzie była sprawa o eksmisje z upoważnienia ojca. A spóldzielnia po roku zalożyla sprawe o eksmisjie żony i każą nam płacić normalnie za zadlużenie plus bieżące oplaty. Rodzice mówili że dostali list od prezydenta miasta że mamy tu mieszkać bo miasto nie ma mieszkań socjalnych. Co mam zrobić by żonie przysługiwalo prawo do lokalu socjalnego bo ja mam przyznane wraz z dzieckiem a on nie bo widze ze nakazują nam separacje i jak umorzyć koszta z postępowania o eksmisje.

Dzień dobry niestety z powyższego opisu trudno wywnioskować dokładny stan faktyczny. Mogę się tylko domyślać, że obecnie toczy się postępowanie egzekucyjne o eksmisję żony i dodatkowo wierzyciel dochodzi zadłużenia, które powstało we wcześniejszym okresie, tak? Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 2 grudnia 2016 07:31:24 Obejrzało: 124 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.