Pytanie z dnia 19 czerwca 2017

Moja Ciocia (siostra Mamy} ma 97 lat. Nie miała męża ani dzieci.16 lat temu sporządziła u notariusza testament powołując do spadku córkę siostrzenicy .W 2015 r Ciocia odwołała ten testament również u notariusza,sporządziła nowy testament ,powołując w nim do całości spadku mnie ,nie informując o tym poprzedniej ewentualnej spadkobiorczyni.Mam pytanie czy w razie śmierci Cioci to ja muszę poinformować ją (córkę siostrzenicy) o zmianie testamentu?Chciałabym uniknąć ewentualnych sporów ?

Dzień Dobry, Po śmierci spadkodawcy należy złożyć do właściwego sądu wniosek o stwierdzenie nabycia spadku na podstawie testamentu. Jeśli owa córka siostrzenicy wiedziała o testamencie, który został zmieniony, oczywiście można ją o tym poinformować, ale nie ma takiego obowiązku. Z poważaniem, adwokat Grzegorz Lorens

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 czerwca 2017 10:01 Zmodyfikowano dnia: 19 czerwca 2017 10:01 Obejrzało: 320 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Po śmierci Cioci najlepiej złożyć wniosek o stwierdzenie nabycia spadku w Sądzie i wskazać w nim, że został sporządzony testament i u jakiego notariusza się znajduje. Nie musi Pani informować córki siostrzenicy, należy jednak poinformować Sąd, że wcześniej też tył testament. Marcin Kotarba radca prawny.

Odpowiedź nr 2 z dnia 21 czerwca 2017 11:17 Zmodyfikowano dnia: 21 czerwca 2017 11:17 Obejrzało: 313 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.