Pytanie z dnia 29 sierpnia 2017

Mój ojciec odszedl jak miałam 4 lata. Płacił alimenty do 19 roku życia nigdy nie został pozbawiony praw rodzicielskich ale też nie utrzymał ze mną kontaktów. Bylam jego jedynym dzieckiem.. Zmarł jakieś 12 lat temu i dowiedziałam się przypadkiem przy sprawie o podjecie spadku po babci z jego strony. Została przeprowadzona tez sorawa spadkowa między mną a jego była żona. Dotarłam do akt gdy podejmowała spadek po nim i zeznaała tam że nie mieli dzieci ani własnych ani przysposobionych. Wyszła poraz drugi za mąż. Zmarła 2 lata temu. Jakie mam prawa do mieszkania po ojcu ? Jestem w trudnej sytuacji mieszkaniowej a ze spadkiem po babci nie możemy dojść z ciotecznym ridzenstwem do pirozumienia, tym bardziej ze mąż macochy również po niej odziedziczył tego cześć ?

Dzień dobry, proszę dokładnie opisać sytuację. Jak rozumiem, zarówno babcia od strony ojca, jak i ojciec byli w chwili śmierci właścicielami mieszkań. Po babci mieszkanie odziedziczyła Pani i kto jeszcze ? Takie informacje znajdzie Pani na postanowieniu sądu. A po ojcu dziedziczyła tylko Pani, czy też może ojciec zostawił testament ? Na jakiej podstawie była żona ojca dziedziczyła po jego matce i czy jest Pani pewna, że na pewno była powołana do spadku ? Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz kancelariaulewicz.pl ulewicz.kancelaria@onet.eu

Odpowiedź nr 1 z dnia 1 września 2017 07:36 Zmodyfikowano dnia: 1 września 2017 07:36 Obejrzało: 340 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Szanowna Pani, wszystko zależy od tego, czy ojciec był jedynym właścicielem tego mieszkania, a jeżeli był to z czego jego prawo wynikało? Czy ojciec zostawił testament? Jeżeli był jedynym właścicielem, to Pani powinna je odziedziczyć, jeżeli nie, to zależy od tego, czy Pani mieszka w tym mieszkaniu, czy nie. Jeżeli Pani mieszka, to przepisy prawa chronią w pewnym względzie lokatorów, ale wszystko zależy od tego jakim Pani posiada tytułem prawny do lokalu. Aby udzielić kompleksowej i jednoznacznej odpowiedzi potrzebne byłyby dodatkowe informacje, o których wspomniałam na wstępie.

Odpowiedź nr 2 z dnia 5 września 2017 05:01 Zmodyfikowano dnia: 5 września 2017 05:01 Obejrzało: 339 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.