mobbing w pracy

Pytanie z dnia 16 czerwca 2019

Kilka miesięcy temu zgłosiłamw pracy mobbing wobec mnie. Jestem kierownikiem kontroli jakości od onad 11lat. Kieruję zespołem na którego pracę ma także wpływ Quality Menager. Kobieta nie jest moim przełożonym. Od około 2 lat trwa mobbing na przeomie marca i kwietnia nasilło się to na tyle, że zgłoiłam mojemu przełożonemu ten fakt i sprawa została przekazana o kadr. Teraz jestem na wolnieniu lekarskim ponieważ popadłam w depresję. Czy pracodawca może mnie zwolnić mimo, że przedstawiłam cała sprawę szczerze i poprosiłam o przeniesienie. Jak może się pracodaca zachować?

Witam, przede wszystkim ustawowym obowiązkiem pracodawcy jest przeciwdziałanie mobbingowi. Zgodnie z przepisami prawa pracy, pracodawca ma zatem obowiązek wyjaśnić sprawę i wprowadzić realne rozwiązania, które wyeliminują mobbing w przyszłości. Rozwiązanie stosunku pracy w związku ze zgłoszeniem mobbingu byłoby oczywistym naruszeniem prawa. Z poważaniem, adwokat Agnieszka Łozińska

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 czerwca 2019 15:09 Zmodyfikowano dnia: 17 czerwca 2019 15:09 Obejrzało: 88 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.