Pytanie z dnia 19 października 2021

Mąż mojej siostry wyrzucił ją z domu, jest on najemcą czy mógł tak zrobić?

Sprawa wymaga rozmowy. zapraszam do kontaktu: gola@danielgola.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 października 2021 12:16 Zmodyfikowano dnia: 19 października 2021 12:16 Obejrzało: 195 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Nie, jest to działanie bezprawne. Doprowadzić do opuszczenia nieruchomości przez najemcę wbrew jego woli można tylko poprzez jego eksmisję komorniczą. Bezprawne wyrzucenie najemcy z lokalu będzie wiązać się z odpowiedzialnością odszkodowawczą oraz karną (na podstawie art. 191 § 1a kodeksu karnego, za co grozi kara trzech lat pozbawienia wolności). Najemca może także skutecznie dochodzić przed sądem przywrócenia mu możliwości użytkowania lokalu. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-563-996

Odpowiedź nr 2 z dnia 19 października 2021 12:21 Zmodyfikowano dnia: 19 października 2021 12:22 Obejrzało: 193 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.