Pytanie z dnia 25 listopada 2016

Mam wyrok sadu przyznajocy mi widzenia z corka 3 razy w tyg bez ograniczenia praw , byla zona wyjechala bez slowa za granice do belgi oczekuje inf co moge zrobic aby wyegzekfowac postanowienie sadu .
dziecko ma 3 latka jest zrzyte z ojcem dziadkami chestnym . Z góry dziekuje KamilD.

Dzień dobry, oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa oraz próba dogadania się z matką dziecka. Jeżeli jednak nie da się wypracować kompromisu wówczas można wejść na drogę sądową. Zgodnie z art. Art. 598 z indeksem 15 kodeksu post. cywilnego " Jeżeli osoba, pod której pieczą dziecko pozostaje, nie wykonuje albo niewłaściwie wykonuje obowiązki wynikające z orzeczenia albo z ugody zawartej przed sądem lub przed mediatorem w przedmiocie kontaktów z dzieckiem, sąd opiekuńczy, uwzględniając sytuację majątkową tej osoby, zagrozi jej nakazaniem zapłaty na rzecz osoby uprawnionej do kontaktu z dzieckiem oznaczonej sumy pieniężnej za każde naruszenie obowiązku". Jeżeli jednak pomimo zastosowania przez sąd wskazanych powyżej środków, matka nadal nie wypełni swoich obowiązków, sąd opiekuńczy nakaże jej zapłatę należnej sumy pieniężnej, ustalając jej wysokość stosownie do liczby naruszeń.

Odpowiedź nr 1 z dnia 26 listopada 2016 15:30:58 Obejrzało: 55 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.