Licytacja działki. Współwłasność działki.

Pytanie z dnia 11 czerwca

Jestem z byłym mężem współwłaścicielem działki, nie mamy podziału majątku. Mąż ma
długi. Działka jest zagrożona licytacją komorniczą. Czy byłaby ona licytowana w całości czy w połowie? Co można zrobić, aby zatrzymać połowę działki?

Dzień dobry. 1. Jeżeli długi byłego męża powstały w trakcie małżeństwa i wyraziła Pani zgodę na ich zaciągnięcie to wierzyciel zyskał możliwość ich zaspokojenia z majątku wspólnego małżonków. W takiej sytuacji będzie miał możliwość dochodzenia tych należności z majątku wchodzącego w skład wspólności majątkowej niezależnie od jej ustania na skutek rozwodu oraz niezależnie od dokonanego podziału majątku wspólnego. 2. Jeżeli natomiast wierzyciel ma możliwość zaspokojenia wierzytelności tylko z majątku osobistego byłego męża oraz jego części majątku wspólnego, to aby móc uzyskać udział w rzeczonej nieruchomości należącej do majątku wspólnego będzie musiał uprzednio wnieść podział majątku wspólnego małżonków. Pozdrawiam. Adw, Tomasz R. Weigt, tel. 601-563-996

Odpowiedź nr 1 z dnia 11 czerwca 2021 11:31 Zmodyfikowano dnia: 11 czerwca 2021 11:31 Obejrzało: 14 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.