L4 z powodu ciąży a wynagrodzenie,zasiłek

Pytanie z dnia 06 czerwca 2019

Jestem w ciąży. Jestem na L4 od 25.03, ostatnią umowę miałam do końca marca, a teraz zasiłki powinnien wypłacać mi ZUS. Niestety do tej pory nie dostałam od 2 miesięcy żadnych pieniędzy, ponieważ w ZUSie tłumaczą się tym, że w styczniu przedłużyłam umowę z pracodawcą będąc na L4. Nie miałam pojęcia, że tak nie można. Czy to prawda, że mogę zostać bez żadnego dochodu finansowego z tego powodu? Że ZUS nie wypłaci mi pieniędzy za te 2 zwolnienia w kwietniu u maju będąc teraz w ciąży?

Witam, aby odpowiedzieć prawidłowo na postawione pytanie niezbędne jest podanie przez Panią, w którym tygodniu ciąży była Pani w dacie zakończenia poprzedniej umowy. Jeśli było to po 12 tygodniu ciąży, to wtedy pracodawca nie miał innej możliwości, a tylko przedłużyć Pani umowę do dnia porodu. Poza tym pojawiły się tutaj pewne nieścisłości była Pani na zwolenieniu w 01, czy od 25.03? W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 czerwca 2019 14:43 Zmodyfikowano dnia: 7 czerwca 2019 18:30 Obejrzało: 242 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.