Kradzież laptopa w domu studenckim.

Pytanie z dnia 18 maja

Dzień dobry, w pokoju w domu studenckim gdzie mnie zakwaterowano skradziono mi laptopa. Nad ranem koleżanka wyszła z pokoju i go nie zamknęła (w przeciągu 30’ bo potem czasie od jej wyjscia się obudziłam) laptop został odłączony od ładowarki i zniknął. W tym czasie „zbieg okoliczności” pijany gość wszedł do czesci wspólnej internatu i się gościł. Potem został wypuszczony przez portiernię przez panią, która stwierdziła ze to nie był mieszkaniec domu studenta. Kamery są na głównym korytarzu wiec będzie go widać. W pionie klatki nie ma kamer, wiec nie widać czy nie wynosi laptopa moja współlokatorka(rano poruszała się po pokojach w pionie) uczelnia nie chce udostępnić monitoringu. Policja ma „gleboko” sprawe kradzieży w akademiku. Monitoring niby zabezpieczony, ale prowadzący sprawe nie odbiera ode mnie tel. A zna moj nr. Prosze o pomoc, co mogę jeszcze zrobić. Jestem żołnierzem zawodowym, a żandarmeria nie może podjąć się sprawy, bo to nie na terenie wojskowym. Dom studenta nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy osobiste - w regulaminie.

Dzień dobry, należy zgłosić sprawę kradzieży na Policję, a Policja powinna zabezpieczyć monitoring z obiektu. Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 maja 2023 17:34 Zmodyfikowano dnia: 19 maja 2023 17:34 Obejrzało: 16 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

W sytuacji gdy jest się pokrzywdzonym przestępstwem / wykroczeniem (w zależności od wartości skradzionego przedmiotu) trzeba interweniować w organach ścigania i "naciskać". Jeśli jest Pan zainteresowany zleceniem sprawy to zapraszam do kontaktu.

Odpowiedź nr 2 z dnia 22 maja 2023 08:41 Zmodyfikowano dnia: 22 maja 2023 08:41 Obejrzało: 8 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.