Kradzież karty.

Pytanie z dnia 05 maja

Dzień dobry.
Ostatnio ktoś skradł dane mojej karty (mniejsza w jaki sposób, bo nawet nie wiem) i korzysta z moich środków do opłacania taksówek freenow. Na razie kwota nie jest na przestępstwo jeśli miałoby być to liczone jako kradzież.
Pytanie, czy czekać aż przekroczy 500zł i wtedy iść na policję?
Czy jest to kradzież i jest liczone w ten sam lub podobny sposób jak przestępstwo dokonania kradzieży?

Z poważaniem Arkadiusz

Wszystko wskazuje na to że mamy tu do czynienia z przestępstwem oszustwa - tj. art. 286 kk, o ile sprawca poszywa się pod Panią/Pana - zatem kwota nie ma znaczenia, może to być nawet 1 zł. Proponuję zgłosić sprawę jak najszybciej na Policję.

Odpowiedź nr 1 z dnia 5 maja 2022 13:16 Zmodyfikowano dnia: 5 maja 2022 13:16 Obejrzało: 65 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, w mojej ocenie powinien Pan jak najszybciej zgłosić kradzież tego dokumentu. Nigdy nie wiadomo do jakich celów może jeszcze karta posłużyć złodziejowi. Poza tym, jeśli sprawca będzie niewypłacalny to ryzykuje Pan stratę coraz większej ilości środków pieniężnych bez możliwości ich późniejszego odzyskania. Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 2 z dnia 5 maja 2022 13:20 Zmodyfikowano dnia: 5 maja 2022 13:20 Obejrzało: 65 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.