Kradzież hulajnogi przez małoletnich.

Pytanie z dnia 05 listopada 2019

Witam .
Mojemu synowi koledzy skradli hulajnogę wyczynową,próbowałam rozmawiać z rodzicami jednego z chłopców ,ale nie dało się, więc wezwałam policję, to również do nieczego konkretnego nie doprowadziło .Zgłosiłam więc sprawe na policji, wczeto postępowanie, które miało skończyć się w sądzie, jednakże niedawno przyszedł mi list z sądu, że sprawa umorzona ,ponieważ małoletni nie są pełnoletni,a ponadto nie przejawiają zachowań demoralizacji ,uznano więc to za wybryk .Dodam również, że okazało się, że hulajnoge skradł jeden z chłopców i wrzucił ją do krzaków.,po czym następnego dnia zabrał tam 2 kolegę,mieszając to w całą sytuację i udawał że hulajnoga została przez nich znaleziona ,pojeździli na tej hulajnodze i poszli do domu, w domu ten drugi chłopiec pochwalił się znaleziskiem mamie , natomiast jego mama widząc post o kradzieży hulajnogi wystawiony przeze mnie na Facebooku, kazała synowi iść do kolegi który niby z nim znalazł tą hulajnoge, aby poszedł oddać mojemu synowi hulajnoge, bo jest ona nasza (rodzice przy policji nie powiedzieli tego, jak również ich syn ,udawali ,że tej hulajnogi nie mieli )Hulajnoga do dnia dzisiejszego się nie znalazła niestety .Ja wszystko rozumiem ,że są małoletni i tak dalej ,ale mój syn zakochany w swojej hulajnodze stracił ją z dnia na dzień (hulajnoga warta 1800 zł)chciałabym żeby rodzice odkupił hulajnoge ,lub oddali pieniądze za nią. Co mogę teraz zrobić, bardzo proszę o pomoc .

Sz.Pani Radziłbym za pośrednictwem Kancelarii Adwokackiej lub Radcowskiej wystosować do rodziców sprawcy wezwanie do zapłaty z podaniem numeru rachunku bankowego i z zagrożeniem skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego. Jest szansa, że to załatwi sprawę. Jeżeli nie to pozostaje droga sądowa - pozew o zapłatę przeciwko rodzicom sprawcy. z poważaniem : adw Janusz Sawicki

Odpowiedź nr 1 z dnia 6 listopada 2019 14:19 Zmodyfikowano dnia: 6 listopada 2019 14:19 Obejrzało: 169 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.