Pytanie z dnia 16 lutego 2017

Korzystam z darmowego oprogramowania sklepu, w którego regulaminie zawarta jest informacja o konieczności utrzymania linku do strony licencjodawcy w widocznym miejscu. Przy zmianie layoutu zapomniałem przywrócić link na swoje miejsce i po 3 tygodniach otrzymałem pismo wzywające do zapłaty 2000 zł (chciałbym nadmienić, że przez 2 wcześniejsze miesiące link był widoczny i ta sytuacja była przypadkowa, a dodatkowo sklep jest dopiero w fazie początkowej - bardzo mało odwiedzin i praktycznie zerowe dochody).
Koszt oprogramowania rozszerzonego to 899zł netto. Opcja usunięcia linku kosztuje 199zł netto i jest możliwa tylko w ramach wersji płatnej.
Czy można w takim razie uznać, że licencjodawca wycenia wartość utrzymania informacji o licencjodawcy i linku w witrynie na te 199zł netto i wnioskować o zmniejszenie kary umownej ze względu na rażące wygórowanie? Czy jednak ze względu na to, że ta opcja dostępna jest tylko po wykupieniu wersji płatnej to trzeba jako podstawę roszczeń przyjąć wykupienie wersji rozszerzonej + wykupienie usunięcia linku (mimo że nie korzystałem z dodatkowych wartości wersji płatnej)?

Dzień dobry, aby ocenić szanse na zmniejszenie kary, trzeba się zapoznać z regulaminem strony, z której pobrał Pan oprogramowanie. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 16 lutego 2017 13:19:59 Obejrzało: 31 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.