Konflikt sąsiedzki.

Pytanie z dnia 10 listopada 2023

Dzień dobry mam taki problem z sąsiadem z piętra który nie pozwala nikomu z piętra trzymać roweru na korytarzu na którym znajduje się 4 mieszkania i nie pozwala trzymać roweru mi i sąsiadowi z naprzeciwka i czy mogę założyć kamerę która była by skierowana tylko i wyłącznie na mój rower który byłby przypięty do uchwytu przykręconego do ściany za którą znajduje się tylko moje mieszkanie rower nie jest tani i w piwnicy albo na balkonie szkoda trzymać roweru a z piwnicy może szybko zniknąć sąsiadowi wydaje się że połowa korytarza dzielnicowego to nic nie obchodzi wogóle nie zareagował

Korytarz nie jest miejscem na trzymanie roweru

Odpowiedź nr 1 z dnia 27 listopada 2023 09:53 Zmodyfikowano dnia: 27 listopada 2023 09:53

O częściach wspólnych decyduje cała wspólnota, o sposobie korzystania z niej też. Żaden z sąsiadów nie może samodzielnie decydować o tym. Założenie kamery jest dość ryzykowne, aczkolwiek nie jest zakazane żadnymi przepisami, bo służyć będzie ona bezpieczeństwu mienia ogólnego, aczkolwiek sąsiad który się z nią nie zgadza może zarzucić naruszenie jego prywatności.

Odpowiedź nr 2 z dnia 27 listopada 2023 12:34 Zmodyfikowano dnia: 27 listopada 2023 12:34

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.