Pytanie z dnia 15 lutego 2017

Komornik zajął mi wynagrodzenie za nakaz zapłaty, którego nie otrzymałam. Wniosłam sprzeciw wraz z pozwem o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu i sąd się przychylił . Niestety komornik nie chce umorzyć postępowania bo nie ma postanowienia w sprawie umorzenia klauzuli wykonalności. Czy przyjęcie sprzeciwu nie jest jednoznaczne z nieważnością klauzuli wykonalności jeżeli sprawa trafiła na wokandę ? Jeśli nie to czy mogę zgłosić taki wniosek ? Postanowienie o przyjęciu sprzeciwu otrzymałam 26.01.2017 roku

Art. 505 [Postępowanie ze sprzeciwu] § 1. W razie prawidłowego wniesienia sprzeciwu nakaz zapłaty traci moc, a przewodniczący wyznacza rozprawę i zarządza doręczenie powodowi sprzeciwu razem z wezwaniem na rozprawę. § 2. Nakaz zapłaty traci moc w części zaskarżonej sprzeciwem. Sprzeciw jednego tylko ze współpozwanych o to samo roszczenie oraz co do jednego lub niektórych uwzględnionych roszczeń powoduje utratę mocy nakazu jedynie co do nich. § 3. Na wniosek pozwanego sąd albo referendarz sądowy na posiedzeniu niejawnym wydaje postanowienie, w którym stwierdza utratę mocy nakazu zapłaty w całości lub w części. Proszę wystąpić o wydanie postanowienia o stwierdzeniu utraty mocy przez nakaz zapłaty i takie postanowienie przedłożyć komornikowi. Nie może on bowiem prowadzić egzekucji bez tytułu wykonawczego, a był nim nakaz zapłaty z klauzulą wykonalności. Brak nakazu zapłaty przekreśla istnienie tytułu wykonawczego.

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 lutego 2017 13:30:10 Obejrzało: 48 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.