Komornik a konto bankowe.

Pytanie z dnia 25 lipca

Witam. Mam nad sobą komornika i w związku z tym zlikwidowałem konto bankowe. W chwili obecnej potrzebuje wziąć kredyt, ale bez konta niestety nawet parabanki nie chcą mi go udzielić. Czy jeśli założył bym konto wraz z wspólnikiem i wezmę kredyt na to konto to komornik może zająć tą kwotę, która wpłynie, czy nie będzie miał do niej dostępu.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Andrzej

Dzień dobry. Komornik zajmuje składniki majątku należące do dłużnika, dlatego, jeżeli to dla Pana bank będzie prowadził rachunek bankowy, mimo że będzie Pan współposiadaczem, to organ egzekucyjny może dokonać zajęcia środków znajdujących się na tym rachunku. Proszę także pamiętać, że wierzyciele często kierują wnioski o umieszczenie dłużników w BIK. Bank, sprawdzając zdolność kredytową sprawdza czy w BIK nie ma informacji o ewentualnej niewypłacalności kredytobiorcy, co często może być przyczyną nie udzielenia kredytu. Pozdrawiam, adwokat Anna Wróbel

Odpowiedź nr 1 z dnia 25 lipca 2022 13:13 Zmodyfikowano dnia: 25 lipca 2022 13:13 Obejrzało: 37 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.