Pytanie z dnia 14 lutego 2017

jestem właścicielem domu dzialki i ziemi. na moim podworku w malym letniaczku mieszka moj brat z rodzina i sa tylko i wylacznie tutaj zameldowani na stale to czy im sie cos nalezy z tego? mieszkaja 10lat i ostatnio stwierdzili bez mojej zgody ze sie dostawia na co nie wyrazilem zgody. czy przysluguje im takie prawo mimo ze ja jako wlasciciel kategorycznie zabronilem jakichkolwiek zmian na podworku itd? oni twierdza ze jest to tak samo moje jak i ich ze ich jest to poprzez zasiedzenie.

Dzień dobry, jeśli brat nie ma żadnego tytułu prawnego do nieruchomości, nic nie może na niej samodzielnie robić. Przez zasiedzenie można nabyć własność nieruchomości, ale wyłącznie wtedy, gdy jest się posiadaczem samoistnym i upłynął wymagany ustawą czas (20 lat w przypadku posiadania w dobrej wierze, 30 lat przy posiadaniu w złej wierze). Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 14 lutego 2017 11:43:52 Obejrzało: 52 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.