Jaki okres wypowiedzenia umowy o pracę.

Pytanie z dnia 27 maja

Witam. Jaki obowiązuje mnie okres wypowiedzenia gdy pracuje w firmie 7 lat z tym, że jest to moja trzecia umowa. Dwie wcześniejsze miałam z zachowaniem okresu wypowiedzenia 2 tygodnie. Na ostatniej umowie zawartej 1.09. 2020 okresu wypowiedzenia nie ma. Czy liczy się w tym wypadku ciągłosc 7lat? I okres wypowiedzenia 3 miesiące?

Dzień dobry, tak, obowiązuje 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz tel.: 663-182-634 adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 28 maja 2021 12:20 Zmodyfikowano dnia: 28 maja 2021 12:20 Obejrzało: 24 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Witam. Wedle Kodeksu pracy: Art. 36 [Okres wypowiedzenia umowy na czas nieokreślony] § 1. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony i umowy o pracę zawartej na czas określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi: 1) 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy; 2) 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy; 3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata. Przepis jest jasny i nie budzi wątpliwości.

Odpowiedź nr 2 z dnia 29 maja 2021 00:46 Zmodyfikowano dnia: 29 maja 2021 00:46 Obejrzało: 21 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.