Jaka jest kwota wolna od zajęcia komorniczego.

Pytanie z dnia 07 kwietnia

Witam u pracodawcy mam komornika pracuje na 3/4 etatu na pozwie mam napisane o kwocie wolnej która wynosi 3010 zl. Komornik mi zabral z konta pieniadze ktore wynika z tego że nie przekroczyłam kwoty wolnej. Czy miał prawo mi zabrać?

Dzień dobry, jeżeli chodzi o kwotę wolną od zajęcia na rachunku bankowym, to stanowi o niej art. 54 ust. 1 Prawa bankowego. W 2022 r. wynosi ona 2.257, 50 zł miesięcznie. W jaki sposób sprawdzić, czy kwota ta uległa wyczerpaniu w ramach danego miesiąca kalendarzowego piszę na blogu: http://www.mm-kancelaria.com/PL-H51/pisma-i-opinie/120/nowa-kwota-wolna-od-zajecia-na-rachunku-bankowym-2022.html Pozdrawiam

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 kwietnia 2022 08:31 Zmodyfikowano dnia: 8 kwietnia 2022 08:31 Obejrzało: 138 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.