Jak usprawiedliwić nieobecność w postepowaniu sądowym w sprawie spadkowej.

Pytanie z dnia 21 stycznia

Dzien dobry.Jak mogę usprawiedliwić nieobecność na sprawie spadkowej po pradziadkach i czy muszę na nią iść?Do spadku jest 27 osób.Zapewne nie wszyscy przyjdą i przez to sprawa zostanie przełożona,lub nic konkretnego nie zostanie ustalone. Prowadzę działalność jednoosobową i obawiam się, że nic nie zostanie załatwione ,a stracę tylko dzień pracy.Czy mogę się jakoś z tego "wymiksować " nie ponosząc kary i nie tracąc praw do części spadku?(i tak bym wiedział co tam się wydarzy,bo będzie tam moje rodzinstwo)
Dziękuję

Wszystko zależy od charakteru, w którym występuje Pan w sprawie, czy jest to wezwanie czy zawiadomienie i jakie okoliczności wskazują na Pana nieobecność. Można również ustanowić pełnomocnika. Zapraszam na poradę prawną (stacjonarnie lub on-line) w celu omówienia Pana sprawy.

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 stycznia 2024 12:33 Zmodyfikowano dnia: 22 stycznia 2024 12:33 Obejrzało: 144 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Nie sposób tego ocenić bez znajomości sprawy. W takiej sytuacji warto jest korzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika. Ma on dostęp do portalu informacyjnego sądu, a także może uzyskać informacje bezpośrednio od sędziego co do motywów wezwania itp. Zapraszam do kontaktu jeżeli potrzebuje Pan takiej usługi tzn. monitorowania Pana sprawy. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-563-996

Odpowiedź nr 2 z dnia 22 stycznia 2024 12:51 Zmodyfikowano dnia: 22 stycznia 2024 12:51 Obejrzało: 143 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.