Jak odzyskać pieniądze od firmy wykonawczej.

Pytanie z dnia 03 sierpnia

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie odzyskania pieniędzy. Mianowicie budowaliśmy dom, firma która go stawiała skończyła lecz były jeszcze poprawki do zrobienia, które murarz zobowiązał się poprawić. Zapłaciliśmy cała sumę, jednak on do dnia dzisiejszego się nie zjawił. Trwa to od stycznia. Raz pisał ze poprawi, ciagle przeciągał… później ze mamy zatrudnić firmę do poprawy a on zapłaci. Kolejno ze zrobił przelew, którego nie ma do dnia dzisiejszego. Nie odbiera i nie odpisuje. Na umówię podał adres ojca, nie mamy jak się z nim w inny sposób skontaktować. Mamy cała korespondencje z nim. Chciałabym wiedzieć czy da się jakoś odzyskać pieniążki. Kwota o jakiej mowa to 1500 zł. W dzisiejszych czasach to dla nas spora kwota żeby odpuścić. Będę wdzięczna za odpowiedz

Dzień dobry, proponuję rozpocząć od wezwania do zapłaty na piśmie na podany w umowie adres. Następnie pozostaje sprawa sądowa o zapłatę. Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 1 z dnia 4 sierpnia 2022 10:06 Zmodyfikowano dnia: 4 sierpnia 2022 10:06 Obejrzało: 28 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.