Ile komornik może zająć z umowy zlecenie.

Pytanie z dnia 31 stycznia

Dzień dobry. Zwracam się z pytaniem do państwa. Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie z umowy zlecenie ? Gdy jest to jedyny dochód? Nie włączając 800+

Dzień dobry, w takiej sytuacji należy złożyć do komornika wniosek o zwolnienie tego świadczenia spod egzekucji, powołując się na art. 833 § 2(1) k.p.c. i wykazując, że jest to jedyne źródło utrzymania dłużnika. Komornik nie bada zazwyczaj tej okoliczności z urzędu. Z poważaniem

Odpowiedź nr 1 z dnia 31 stycznia 2024 13:47 Zmodyfikowano dnia: 31 stycznia 2024 13:47 Obejrzało: 61 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Myślę, że można szukać ochrony w art. 829 pkt 5 k.p.c., który stanowi, że nie podlegają egzekucji u dłużnika pobierającego periodyczną stałą płacę - pieniądze w kwocie, która odpowiada niepodlegającej egzekucji części płacy za czas do najbliższego terminu wypłaty, a u dłużnika nieotrzymującego stałej płacy lub u dłużnika, będącego osobą fizyczną wykonującą działalność gospodarczą - pieniądze niezbędne dla niego i jego rodziny na utrzymanie przez dwa tygodnie.

Odpowiedź nr 2 z dnia 1 lutego 2024 11:10 Zmodyfikowano dnia: 1 lutego 2024 11:10 Obejrzało: 57 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.