Pytanie z dnia 17 lutego 2017

Dzień dobry,

W wieku ok 2 lat (obecnie mam 23) wykonano zabieg w szpitalu który pozostawił na moim ciele sporą bliznę przez błąd pielęgniarki. Bliznę mam do dzisiaj, rodzice nie starali się wyjaśnić tej sprawy. Czy mogę starać się o odszkodowanie czy sprawa uległa przedawnieniu?

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry. Roszczenia wynikające z błędu medycznego, co do zasady przedawniają się z upływem 3 lat od momentu wyrządzenia szkody. W przypadku osób małoletnich, termin ten nie może skończyć się wcześniej niż z upływem dwóch lat od osiągnięcia przez poszkodowanego pełnoletności. Wyjątkiem od powyższego jest sytuacja, w której uznaje się, że do wyrządzenia szkody doszło w związku z popełnieniem przestępstwa. Wtedy termin przedawnienia roszczenia wynosi 20 lat od popełnienia przestępstwa wywołującego szkodę. Niestety w wydaje się, bazując na okolicznościach wskazanych w zapytaniu, że w niniejszej sprawie doszło do przedawnienia ewentualnego roszczenia z tytułu ewentualnego błędu medycznego. Pozdrawiam adw. Mariusz Skwarek

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 lutego 2017 09:56:13 Obejrzało: 47 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.