Pytanie z dnia 20 kwietnia

Dzień dobry. W aplikacji ........ oszust podszył się pod pomoc techniczną aplikacji, a ja tego dnia pierwszy raz probowałam dokonać sprzedaży okularów. Pewne konto wysłało mi zdjęcie ekranu, na którym widniało jak się później okazało fałszywe potwierdzenie zakupu oferowanej przeze mnie rzeczy zaznaczone było odręcznie w telefonie miejsce w ktorym aplikacja podaje, że kupujący powinien wisać adres e-mail sprzedawcy. Wszystko wyglądało normalnie, kolory, czcionka nawet logo jak w aplikacji dlatego odrazu wyslałam mój e-mail. Kilka kinut po tym już weszłam a tego maila w którym musiałam potwierdzić sprzedaż i postępować zgodnie z podana instrukcja i oczywiscie tak postąpiłam. Koniec końcow zostałam okradziona suma 400 i minute pozniej 100zl czyli razem 500 zl metoda blik. Nigdy wczesniej nie uzywalam blika dlatego nie zorientowalam sie ze kody sluza do przelewu, a wpisywalam je myslac ze dokonuje autoryzacji konta bankowego by bylo powiazane z ....... by pieniadze ze sprzedanych rzeczy trafialy z aplikacji prosto na konto bankowe. Nastepnego dnia poszlam do banku by poorosic o wydruk z tych tranzakcji. Mam doklady adres uzytego bankomatu oraz godzine. Czy istnieje mozliwosc schwytania oszusta i pociagniecie go do odpowiedzialnosci karnej oraz zwrot pieniedzy? Co powinnam zrobic ? Sytuacja miala miejsce dzis w nocy.

Dzień dobry, trudno ocenić szanse powodzenia, w takich sprawach trudno ustalić sprawcę, ale warto złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 1 z dnia 20 kwietnia 2022 17:09 Zmodyfikowano dnia: 20 kwietnia 2022 17:09 Obejrzało: 141 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.