Pytanie z dnia 18 maja

Dzień dobry.
Piszę ponieważ parę naście dni temu wystawiłam opinię o firmie anonimowo no i w między czasie się zwolniłam i mój pracodawca były bardzo się oburzył i podejrzewał mnie o to oczywiście nie ma dowodów a jedynym dowodem może być adres IP. W opinii podałam fakty nie zmyślone kłamstwa nie obraziłam nikogo oraz nie podałam żadnych danych wrażliwych. Podjęłam kroki do usunięcia tej opinii ale no wiadomo że ta procedura musi trochę potrwać. Odnośnie tej opinii są gorsza od mojej gdzie zarzucają firmie że chłopak dostał udaru bo nie mieli wody i opinii negatywnych jest o wiele więcej niż ta moja jedna. Grzebanie w cudzych szafkach to podobno jest tam standard. Moje pytanie brzmi czy ja muszę wysłać pracodawcy jakieś potwierdzenie że usuwam tą opinię ? Oraz czy ma prawo firma nękać non stop telefonami przy czym grożąc mi ? Oraz jeśli doszło by do konfrontacji to jakie mam szanse aby wygrać sprawę oraz jakich mogę użyć argumentów przeciwko nim

Dzień dobry, jeżeli podane treści są prawdziwe, to zasadniczo nie powinna Pani się obawiać negatywnych konsekwencji. Kierowanie zaś gróźb i nękanie mogą w pewnych okolicznościach być zakwalifikowane jako przestępstwo. Jeżeli zdecydowała się Pani usunąć wpis na forum to Pani wybór, przesyłanie potwierdzenia usunięcia wpisu do pracodawcy nie jest wymagane prawnie, ale w razie eskalacji sporu warto mieć dowód usunięcia - na wszelki wypadek. Pozdrawiam.

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 maja 2021 13:59 Zmodyfikowano dnia: 19 maja 2021 13:59 Obejrzało: 22 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.