Pytanie z dnia 24 kwietnia

Dzień dobry. Od 7 września 2015 r jestem zatrudniona w szkole jako nauczyciel. Pierwsza umowa była roczna. Druga umowa również była roczna, miałam wpisane zastępstwo za koleżankę. Trzecia umowa też jest roczna, bez zastępstwa Nie ma przerw pomiędzy umowami. Czy obejmuje mnie zasada trzech umów i 33 miesięcy, aby otrzymać umowę o pracę na czas nieokreślony?
Pozdrawiam

Zasady zatrudniania nauczycieli na czas określony zawarte są w art. 10 ust. 7 Karty Nauczyciela. Przepis ten jest w orzecznictwie sądów traktowany jako przepis szczególnych w stosunku do art. 25(1) kodeksu pracy a tym samym mającym pierwszeństwo w stosowaniu. Wedle powyższego przepisu KN nawiązanie stosunku pracy z nauczycielem na czas określony może nastąpić wyłącznie w wypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela. Przepis ten nie zawiera ograniczeń czasowych ani ilości zawartych umów na czas określony byle tylko podstawą zawarcia takiej umowy była konieczność zastępstwa innego nauczyciela lub względy organizacji nauczania. Dlatego też patrząc na przebieg Pani zatrudnienia zasada trzech umówi i 33 miesięcy Pani nie obejmuje.

Odpowiedź nr 1 z dnia 25 kwietnia 2018 10:44:29 Zmodyfikowano dnia: 25 kwietnia 2018 10:44:29 Obejrzało: 53 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, Nie. Regulacje karty nauczyciela mają tu pierwszenstwo.

Odpowiedź nr 2 z dnia 25 kwietnia 2018 10:55:22 Zmodyfikowano dnia: 25 kwietnia 2018 10:55:22 Obejrzało: 51 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.