Pytanie z dnia 02 stycznia 2017

Dzień dobry, od 18 lat jestem pracownikiem jednego ze szpitali i posiadam umowę na stałe, pracodawca postanowił mi zmienić stanowisko pracy, z pracy biurowej na pracę fizyczna. Na nowym stanowisku występuje narażenie na czynniki biologiczne i wymagane jest szczepienie przeciw WZW typu B. W tej chwili ja nie mam wykonanych tychże szczepień i tym samym nie mam zdolności do pracy. Moje pytanie jest następujące czy po pierwsze ja muszę się zgodzić na szczepienie bo jednak jest to jakaś ingerencja w mój organizm a po drugie czy ze względu na brak zdolności na nowym stanowisku pracodawca może wręczyć mi wypowiedzenie z pracy. Jednocześnie nadmieniam, że moje stanowisko nie jest likwidowane a na moje miejsce jest już wyznaczona inna osoba. Z góry serdecznie dziękuję

No dobrze a zmiana Pana stanowiska pracy w jaki sposób ma się odbyć. Czy wręczono Panu wypoiwedzenie zmieniające warunki pracy?

Odpowiedź nr 1 z dnia 2 stycznia 2017 14:48:32 Obejrzało: 58 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.