Pytanie z dnia 24 maja

Dzień dobry
Mam pytanie odnośnie umowy o pracę, więc w sunie nie wiem czy tutaj pisać czy nie. W każdym razie pracuje w agencji interaktywnej na 1/2 etatu, ale faktycznie pracuje na pełen etat. Przy czym na tą drugą połowę etatu nie mam żadnej umowy (choć wiem że cywilnoprawne można ustnie zawierać) i będę to rozliczać przez useme.pl i to ja bd wystawiać fakture, ale nie podano mi ile dokładnie to będzie pieniędzy i też przełożona podkreślała że to nie jest umowa. Też miałam sytuację, że musiałam wyjść wcześniej do dentysty i przełożona "wyjątkowo" mi pozwoliła, ale stwierdziła że mam teraz umowę o pracę i nie mogę tak i na przyszłość muszę sobie brać wolne... I moje pytanie czy takie kombinowanie jest legalne, czy też nie? Bo wiem że pracodawcy zawierają umowy o prace i na zlecenie na części etatu z pracownikiem, ale to jest po prostu dziwne.
Z góry dziękuję z odpowiedź

Dzień dobry, dobrze że Pani pisze, bo opisane praktyki naruszają prawo pracy (chodzi o przepisy o czasie pracy, o wynagrodzeniu oraz przepisy ubezpieczeniowe), przy czym to pracodawca łamie prawo w tej sytuacji, Pani nic nie grozi. Pytanie czy chce Pani "coś" z tym robić, czy taka sytuacja jest na razie dla Pani do zniesienia. Najlepiej byłoby chyba zmienić pracodawcę. Pozdrawiam.

Odpowiedź nr 1 z dnia 25 maja 2021 09:53 Zmodyfikowano dnia: 25 maja 2021 09:53 Obejrzało: 28 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.