Pytanie z dnia 30 listopada 2016

Dzień dobry.
Jestem osobą z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, w grudniu jadę na turnus rehabilitacyjny jaki dokument muszę przedłoży pracodawcy abym mogła skorzystac z dni wolnych przewidzianych na rehabilitację tj. płatnych tak jak za urlop. Grażyna

Powinna Pani przedstawić pracodawcy wniosek lekarza pod którego opieką Pani się znajduje o skierowaniu Pani na turnus rehabilitacyjny. Wniosek ten powinien zawierać rodzaj turnusu i czas jego trwania. Skierowanie to powinna Pani dostarczyć pracodawcy w terminie, który umożliwi zapewnienie normalnego toku pracy w zakładzie, czyli krótko mówiąc jak najszybciej. Aby otrzymać wynagrodzeni za zwolnienie na czas turnusu powinna Pani dostarczyć pracodawcy dokument który potwierdza, że brała Pani udział w turnusie rehabilitacyjnym wystawiony przez organizatora turnusu ( podstawa prawna - Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z 22.05.2003 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania zwolnień od pracy osobom o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w celu uczestniczenia w turnusie rehabilitacyjnym).

Odpowiedź nr 1 z dnia 30 listopada 2016 10:35:49 Obejrzało: 87 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.