Pytanie z dnia 25 listopada 2016

Dzień dobry, Jak wygląda procedura w przypadku odstąpienia od zawarcia umowy na odległość przez osobę niepełnoletnią posiadającą ograniczony możliwości do czynności cywilno-prawnych? Czy taka osoba może odstąpić od zawarcia umowy ( zgodnie z art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta) jeżeli zakupiła dany przedmiot?

Dzień dobry, jeśli może kupić dany przedmiot, to jak najbardziej może też od umowy odstąpić na podstawie przepisów ustawy o prawach konsumenta. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 25 listopada 2016 20:33:29 Obejrzało: 31 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, co do zasady nastolatki od 13. roku życia mogą już zawierać umowy bez zgody i wiedzy opiekunów, jednak tylko wówczas, gdy dotyczą drobnych spraw życia codziennego. W pozostałych przypadkach młody konsument musi mieć zgodę rodzica. Jeżeli jej nie było, ważność umowy zależy od jej potwierdzenia przez rodzica. Jeżeli więc umowa została zawarta i spełnia ona wyżej wymienione warunki to jest ona prawnie wiążąca i można od niej odstąpić na zasadach opisanych w ustawie o prawach konsumenta.

Odpowiedź nr 2 z dnia 26 listopada 2016 12:27:35 Obejrzało: 25 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Prywatna rozmowa telefoniczna z doświadczonym prawnikiem. 49 zł za 15 minut rozmowy. 15 minut to nie jest mało. Przygotuj się do pisania, aby zanotować wskazówki prawnika i bądź w zasięgu telefonu!

Chcę rozmawiać z prawnikiem

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.