Pytanie z dnia 03 maja

Dzień dobry,

Do niedawna pracowałam na umowie zlecenie w sklepie. Pracowałam tam prawie rok, a dwa/ trzy dni przed wypowiedzeniem umowy ( bez okresu wypowiedzenia, gdyż takiego nie było w umowie) skorzystałam z bonu pracowniczego przyznawanego pracownikom z okazji świąt. Czy były kierownik może wymagać ode mnie po prawie dwóch tygodniach zwrotu pieniędzy za zakupiony towar w ramach wykorzystania bonu pracowniczego? Dodam jeszcze, ze nie ma odnośnie tego żadnego zapisu w umowie, a o takich zasadach pracownicy nie byli informowani. Bon pracowniczy wykorzystałam będąc jeszcze pracownikiem sklepu, a na dodatek był on do wykorzystania dużo wcześniej przed moim wypowiedzeniem.

Z góry dziękuje za odpowiedz,
Pozdrawiam

Dzień dobry, nie wydaje mi się, aby kierownik był uprawniony do żądania od Pani zwrotu pieniędzy. Skoro przysługiwał Pani taki bon to miała Pani prawo go zrealizować. Zakładam też, że tak samo przysługiwał zleceniobiorcom, jak i pracownikom (osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę). Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 1 z dnia 4 maja 2022 11:37 Zmodyfikowano dnia: 4 maja 2022 11:37 Obejrzało: 73 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.