Działa spadku. Podział nieruchomości.

Pytanie z dnia 15 marca 2023

budynek, cały-dom ,jest podzielony na 2 lokale. Mieszkam w lokalu nr 2 na drugim piętrze, który wlasnosciowo jest na mnie. Lokal nr 1 jest lokalem po zmarlym Tacie, do ktorego wchodzi 2 braci, czyli nasz trojka nalezy do wspolwlascicieli. Bracia nigdy w tym budynku nie mieszkali i Niestety ugody nie ma odnosnie splaty. cena jest bardzo wygurowana przez nich zeby ich splacic. co w takim przypadku? jezeli sprawa zostanie zlozona do sądu o dzial spadku czy w takim przypadku moim obowiazkiem jest ich spalcic? czy moge odmowic?

Dzień dobry. 1. W przypadku braku porozumienia jedynym rozwiązaniem jest wniosek o dział spadku do sądu. 2. Tak, jeżeli sąd wyda postanowienie o dziale w ten sposób, że lokal zostanie przypisany Panu, to ustalone zostaną spłaty na rzecz braci. Można próbować doprowadzić do ich zmniejszenia z uwagi na poniesione na nieruchomość nakłady. Można także wnieść o rozłożenie spłat na raty w okresie do 10 lat. 3. Jeżeli nie odpowiada Panu w/w sposób działu, to sąd może podjąć decyzję np. o sprzedaży lokalu i podziale uzyskanej ceny. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 marca 2023 16:31 Zmodyfikowano dnia: 15 marca 2023 16:31 Obejrzało: 246 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Rozwiązań w zakresie podziału spadku jest kilka. Należy zastanowić się co jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. Zapraszam do kontaktu.

Odpowiedź nr 2 z dnia 17 marca 2023 11:20 Zmodyfikowano dnia: 17 marca 2023 11:20 Obejrzało: 236 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.