Darowizna współwłasności.

Pytanie z dnia 19 stycznia

Dzień dobry czy jest potrzebny drugi współwłaściciel z którym niema kontaktu jeśli podział jest 1:1 aby zrobić darowizne na swoje dziecko moich udziałów ?

Dzień dobry, nie, o ile to nie jest współwłasność majątkowa małżeńska. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 stycznia 2024 11:29 Zmodyfikowano dnia: 19 stycznia 2024 11:29 Obejrzało: 70 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, taka darowizna nie wymaga zgody drugiego współwłaściciela. Zgodnie bowiem z art. 198 kodeksu cywilnego, każdy ze współwłaścicieli może rozporządzać swoim udziałem bez zgody pozostałych współwłaścicieli.

Odpowiedź nr 2 z dnia 19 stycznia 2024 13:37 Zmodyfikowano dnia: 19 stycznia 2024 13:37 Obejrzało: 70 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Zgoda nie jest konieczna, chyba że jest to współwłasność w ramach wspólnoty majątkowej małżeńskiej. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 3 z dnia 19 stycznia 2024 21:39 Zmodyfikowano dnia: 19 stycznia 2024 21:39 Obejrzało: 65 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.