Darowizna pieniężna od babci.

Pytanie z dnia 17 maja

W 2015 roku jako niepełnoletnia otrzymałam darowiznę od babci na konto ojca, który w 2018 roku zamknął konto, ukradł pieniądze i się wyprowadził. W urzędzie skarbowym poinformowano mnie, że darowiznę zgłosił na siebie, a tytułu przelewu (który powinien brzmieć "dla wnuczki") nikt nie chce mi udostępnić. Teraz mam 19 lat i razem z mamą chcemy odzyskać należne mi pieniądze.
Co mogę z tym zrobić?

Dzień dobry należy pozwać ojca o zapłatę, przedstawiając wszystkie okoliczności sprawy. W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu. radca prawny A.Pietrzykowska kancelaria-pietrzykowska.pl pietrzykowska.aleksandra@gmail.com

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 maja 2021 13:58 Zmodyfikowano dnia: 17 maja 2021 13:58 Obejrzało: 12 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, opisany czyn Pani ojca może nosić znamiona przestępstwa przywłaszczenia rzeczy (pieniędzy), które zostało stypizowane w art. 284 Kodeksu karnego. Może Pani złożyć stosowny wniosek o ściganie i naprawienie szkody - najlepiej w prokuraturze. Pozdrawiam

Odpowiedź nr 2 z dnia 17 maja 2021 15:17 Zmodyfikowano dnia: 17 maja 2021 15:17 Obejrzało: 12 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.